SON DAKİKA

Flaş! Transferli uçuşlarda Zonguldak Türkiye’yi geçti… En çok hangi illere uçuldu?

Bu haber 03 Aralık 2019 - 14:21 'de eklendi ve 424 kez görüntülendi.

Zonguldak Havaalannı pistini genişletelim mi, uzatalım mı tartışmaları yapıla dursun Zonguldak’tan yurt içi ve yurt dışı transfer yolcu sayısında rekor kırılıp Türkiye ortalaması geçilip ikiye katlandı.

THY ile 12 Mayıs 2019 tarihinde başlayan Zonguldak’tan İstanbul seferlerinde olağan üstü bir gelişme yaşandı. İlk aylarda Zonguldak’tan İstanbul’a giden yolcuların yüzde 40’ının yurt dışı ve yurt içine transfer olduğu açıklanırken 30 Kasım 2019 tarihi itibariyle bu oranın çok daha arttığı öğrenildi.

Yurt dışı ve yurt içi transfer oranının Türkiye ortalaması yüzde 35 iken Zonguldak’tan kalkan uçaktakilerin yurt içi ve yurt dışına transfer oranının yüzde 50’leri geçtiği belirtildi. Zonguldak’tan kalkan uçaktaki yolcuların bazılarının aynı gün bazılarının da ertesi gün uçtuğu ifade edilirken bu oranın her geçen gün yükseldiği vurgulandı.

EN ÇOK TRABZON, İZMİR, ANTALYA VE DÜSSELDORF…

Zonguldak’tan kalkan uçağa binen yolcuların en çok hangi illere gittikleri de tespit edildi. Yapılan incelemeye göre yurt içi en çok Trabzon, İzmir ve Antalya’ya transfer ile uçulurken yurt dışında da Düsseldorf ve çevre illerine uçulduğu belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

test