Bonus Veren Sitelerdeneme bonusu
SON DAKİKA

Flaş! Tarım Bakanlığı “Bozuk ürün” satanları açıkladı… Domuz eti satanlar da listede!

Bu haber 12 Ekim 2019 - 16:04 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi.

Tarım Bakanlığının yayınladığı güncel Taklit ve Tağşiş(Bir şeyin içine başka birşey karıştırma) Listesini bugün (12 Ekim 2019 ) itibariyle yayımlandı. İstanbul başta olmak üzere bir çok ilden değişik ürünler var. Kocaeli, Tekirdağ, Manisa, Aydın ve İzmir’de bazı firmaların ürünlerinde domuz eti tespiti yapıldığı açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve taşımacılık