a

Ev alma komşu al. Herkese lazım…

Günümüzde komşuluk ilişkilerinin nasıl hal aldığını her akşam televizyon haberlerinde ve gazetelerin internet sitelerinde okuyor görüyoruz. Kavgalar, gürültüler, sopalar, bıçaklar hatta öldürmeye kadar varan Hadiseler. Bu anlamda kendimi şanslı hissediyorum. Dinimizde çok güzel bir söz vardır ya, “Ev alma komşu al” diye…

“Ev alma komşu al” sözünü herkes bilir. Dünyanın en lüks, en pahalı evini de satın alsa insan, eğer sosyal çevre uyumsuz insanlardan oluşuyorsa ya da kişiyi tedirgin eden bir takım olaylar sık sık gerçekleşiyorsa, o evin değeri ne olursa olsun içinde mutlu olamayız. Yaşadığımız yeri yaşanılır kılan, çevremizdeki insanlardır aslında. Yani komşulardır.

Öylesine güzel komşular vardır ki kardeşten ötedir. İşte bunlardan biri de yıllardır tanıdığım 30 metre kadar yan tarafımda oturan TTK Merkez Atölyesinden emekli olan sevilen dost insan ŞENOL BİLGİN.

Şenol kardeşim hastalandığım ve Ankara Gazi Üniversitesinde beyin ameliyatı olduğum 14 Mart gününden itibaren benimle birlikte Ankara’ya gelerek yanımdan biran olsun dahi ayrılmadı. Şoförlüğümü yaptı, ameliyatımın başından ve taburcu olasıma kadar hep destek oldu, komşudan öte kardeş oldu. Böyle dost canlısı insanları (komşuları) Allah herkese nasip etsin. Ağırbaşlı, mütevazı, sevilen-sayılan iyi yürekli aslan gibi Şenol Bilgin’e buradan bir kere daha şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsın Şenol kardeşim…

Fotoğraflar konuşursa: Haber-Yorum-Foto Mustafa Emen

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak’a çok yakıştı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.