a

Emekli-Memura Temmuz kroşesi…

Dar gelirliler şokta… Elektrik ve Doğalgaz, Zamlar çok fena çarptı. Emekli ve Memurlar, Temmuz zammını almadan, Kroşe yumruğuyla ne olduğunu şaşırdı, Adeta ringe serildi şaşkın şaşkın bakıyor.

Dar gelirliler şokta…

Elektrik ve Doğalgaz,

Zamlar çok fena çarptı.

Emekli ve Memurlar, Temmuz zammını almadan,

Kroşe yumruğuyla ne olduğunu şaşırdı,

Adeta ringe serildi şaşkın şaşkın bakıyor.

Evet, büyüyoruz, Evet, gelişiyoruz,

Evet, dünyanın gözü bizde,

Türkiye’yi hayranlıkla izliyor,

Evet, içeride ve dışarıda, büyük bir mücadele veriyoruz savaşıyoruz,

Evet, yollar, tüneller,

Evet, hastaneler, barajlar yapıyoruz,

Evet, İstanbul kanalı projesi sırada,

Evet, Türkiye’yi güzelleştirip donatıyoruz,

Evet, kıskananlar çatlasın.

Evet…Evet…Evet… Her şey güzel…

Evet, ama zamlara da yeter artık.

Evet ama bu kadarı da fazla değil mi.?

Evet, bu zamları da eleştirme hakkımız var.

Temmuz’da yapılan 6 aylık zammı cebe koymadan Elektrik fiyatına yüzde 15, Doğalgaza da yüzde 12 zam dar gelirlileri şimdiden perişan etmeye yetti. Bu zamlara her kesimden büyük tepki var. Dahası da gelecektir, bu zamların devamında her kaleme gelecek olan zamlarla daha da fakirleşecek perişan olacağız demektir.

Karadeniz’de ve çok yakınımızda Doğalgazı denizlerimizde bulduk diye sevinçten göbek atarken bu gelen zamlar ve kışa doğru yine gelmesi beklenen diğer zamlarla bulunan doğalgaz sevincini boğazımıza düğümledi. Bulundu da ne oldu zam mı gerekiyordu. “Ne olacak bu milletin hali” diye de sormadan edemiyoruz. Gerçekten dar gelirli artık geçinemez duruma gelmiştir.

Türk mutfağının vaz geçilmezi insanlarımızın kahvaltıda çayla birlikte olmazsa olmazı zeytin-peynir-kaşar-sucuk-yumurta gibi vaz geçilmez temel gıdalarının yanına yaklaşılmıyor ve adamlar kafalarına göre zam yapmaya devam ediyorlar. Market çalışanları “ Ağabey vallahi de billahi de her gün etiketleri değiştirmekten bıktık usandık. Vatandaşlar bizlere sitem üstüne sitem ediyorlar” diyerek üzüntülerini ifade ediyorlar.

Bunun yanı sıra belki pazarlarda kesemize göre uygun alış veriş yaparız diye düşünerek pazarlara akın eden vatandaşlar da sebze ve meyve fiyatlarının yüksek olması dolayısıyla aynı sitemlerini de burada sürdürüp istedikleri gibi alış veriş yapamadan evlerine döndüklerini söylüyorlar. Yani, durum şudur ki, ülkemizde dar gelirli vatandaşlarımız için geçinmek artık daha da zora girmiş ve tablo ağırlaşmaktadır. Yapılan araştırmalara bakıldığında 4 kişilik bir ailenin geçim standardının 8 bin liraya geldiğini ve bir emeklinin de 2-3 veya 4 bin lira eline geçtiği gerçeğini de hatırlatırsak içinde bulunduğumuz duruma yapılacak tek bir yorum kalıyor o da şudur.

Allah fakire, dar gelirliye acısın, yar ve yardımcısı olsun. Dileğimiz odur ki inşallah bu ülkenin en yetkilisi Sayın Cumhurbaşkanımız bu tabloyu mutlaka görüyor ve biliyordur ve ona göre de kalıcı önlemlerle bu olumsuz tabloyu mutlaka değiştirme adımları atacak ve atmalıdır. Beklenti de budur. Kalın sağlıcakla…

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memur-Sen Memur ve Memur Emeklisi Maaş Zammı Basın Açıklaması…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.