Bonus Veren Sitelerdeneme bonusu
SON DAKİKA

Elektrik fiyatları ve Gaz lambası!

Bu haber 15 Ekim 2019 - 19:03 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Bundan 50 sene öncesinde bizim gibi 60 yaş kuşakların da hatırlayacağı üzere şehirlerde elektrik vardı ancak kırsal kesimlerde ve köylerde gaz lambaları kullanılıyordu. Ben çok iyi hatırlıyorum ki gaz lambası altında ders çalıştığım günler olmuştur.

Gel zaman, git zaman teknoloji gelişti, elektrik santralları kuruldu, Türkiye kendi elektriğini de üretir hale gelince zaman içerisinde her yere elektrik geldi. Köyler dahil artık gaz lambasından kurtularak herkes modern çağda her işini elektrikle yapar hale geldi ancak gelişen zamanda talep fazla olunca da elektrik fiyatları durmak bilmedi zam üstüne zam yapıldı.

Özelleştirilen elektrik santralları şirketler senede en azından 2-3 defa zam koymaya başlayınca eve gelen faturaları vatandaşlar öderken zorlanmaya başladı. Her ay 100 liradan başlayan ve kullanıma göre 200-300 liraya kadar yükselen fiyatlar aile ekonomisini de zorluklar yaşatmaya başlayınca yeniden “Gaz Lambası” konuşulmaya başladı.

Sosyal medyadan da vatandaşlar Gaz lambası fotoğrafları paylaşarak “Efsane geri dönüyor” demeye başladı.

Döner mi dönmez mi bilinmez ama ekonomik şartlar böyle zorlamaya devam ederse elektrik faturaları ödenemez hale gelir ve işte o zaman Gaz Lambası tekrar hayatımıza girer. Fotoğrafı konuşturduğumuzda, işte “Gaz lambası ve efsane geri dönüyor” mesajı. Sizce yeniden o çağ dışı günlere döner miyiz ne dersiniz?

FOTOĞRAFLAR KONUŞURSA

HABER: MUSTAFA EMEN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve taşımacılık