a
reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zonguldak programı netleşti…

 

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, “Cumhurbaşkanımız 8  Mayısta Zonguldak’a gelecek” dedi.

Yatırımları da değerlendiren Başkan Tosun, “Zonguldak’ta belediye ve merkezi hükümet tarafından yapılan yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediyemizin merkezde yapmış olduğu altyapı çalışmaları, sahil düzenlemesi çalışmaları ve mahallelerdeki çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmalar baharla beraber daha da hızlı bir şekilde devam edecek.

Cami inşaatımızda sona doğru yaklaşıldı. Sayın cumhurbaşkanımız inşallah 8 Mayıs’ta camimizin açılışını hep beraber yapmak için Zonguldak’ta olacak. 2023 yılına kadar belediyemizin yapmakta olduğu projelerin çoğu bitecek. Az sabredeceğiz 10 yılda Zonguldak’ta yapılmayan işleri 2 yıldır belediye başkanımız cansiperane çalışarak yapmaya gayret ediyor ve bu kapsamda Ankara’ya, bakanlıklara ve cumhurbaşkanımıza gidiyor. Bunların hepsi Zonguldak için yapılıyor. İnşallah bu çalışmalar bittiğinde Zonguldak çok daha güzel ve yaşanabilir bir yer olacak” dedi.

“Cumhurbaşkanımız 8  Mayısta Zonguldak’a gelecek”

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Zonguldak’ta belediye ve merkezi hükümet tarafından yapılan yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediyemizin merkezde yapmış olduğu altyapı çalışmaları, sahil düzenlemesi çalışmaları ve mahallelerdeki çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmalar baharla beraber daha da hızlı bir şekilde devam edecek.

 

Engelsiz Yaşam Merkezi inşallah önümüzdeki günlerde bitmiş olacak. Lavuar alanı ihalesi birkaç eksikten dolayı iler ki bir tarihe alındı ama önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak ve hızlı bir şekilde devam edecek. Cami inşaatımızda sona doğru yaklaşıldı.

Sayın cumhurbaşkanımız inşallah 8 Mayıs’ta camimizin açılışını hep beraber yapmak için Zonguldak’ta olacak. Merkezi Hükümetimizin şuanda yapmış olduğu yatırımlar devam ediyor. Mithatpaşa1-2 tünelleri, oradaki kavşak düzenlemesi, Uzunkum’da ki kavşak düzenlemesi ve Kilimli ilçemize kadar olan kısımda yüklenici firma hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Ulaştırma Bakanımızın Zonguldak’a gelmesiyle beraber bu çalışmalar daha da hızlandı. İnşallah Kilimli’ye kadar olan kısım yılsonuna kadar bitmiş olacak ve şehir trafiğini rahatlatacağız. Ardından çalışmalar Enerji Santrallerinin olduğu bölgeye kadar devam edecek.

Bunların ardından Filyos’a kadar olan kısımda yol çalışmasına başlanılacak. Orası çok büyük bir yatırım, maliyeti için 2 milyardan bahsediliyor. Filyos’tan daha maliyetli bir yer. Orada 9 tane tünelimiz, viyadüklerimiz var. Bunların hepsinin planlamaları yapıldı. Burası belli bir zaman alacak ama Filyos’un Zonguldak bağlantısının sağlanması noktasında bunlar yapılacak.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meteoroloji duyurdu: Kar geri dönüyor!

reklam

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.