a
reklam
reklam
  • İmza Gazetesi
  • BARTIN
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lafını yere düşürmeyecek ‘Babayiğit’ aranıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lafını yere düşürmeyecek ‘Babayiğit’ aranıyor!

Zonguldak Havaalanının eksiklerinin tamamen bitmesi bir türlü sağlanamıyor. Yıllardır akla zarar manialar ile süreci uzatan bürokratik oligarşi, zamanın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın 2016 yılının Mayıs ayında Zonguldak’ta trende verdiği sözü yerde bırakmıştı. Yerde bırakılan sözü bir sonraki Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ILS cihazı alarak kısmen yerden almış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 Mart 2019 tarihindeki talimatla da 12 Mayıs 2019 tarihinde THY uçmaya başlayarak söz yerine gelmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın THY’nın uçma talimatı ve Zonguldak Havaalanının eksiklerinin tamamlanması ile yurt dışından uçuşların yapılacağı sözü 2020’de Covid-19 bahanesiyle kısmen yerine gelirken 2021 senesinde söz ve talimatın yerine gelmeme durumu vatandaşları germeye başladı.

Sorunun geçen hafta Zonguldak’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’a iletilmesi beklenirken hiç bir görüşmenin olmadığı, sorunun muhatap bulamadığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel talimatıyla uzayıp genişleyen Zonguldak Havaalanı pistini çevreleyen tel örgünün tamamlanmaması güvenlik zaafı oluşturduğundan uçuşlar yapılamıyor.

Pistin uzayan kısmının etrafına tel örgü duvarı yüksek şekilde standartlara uygun olarak yapılırken 1881 metrelik pistin etrafındaki eski alçak ve paslı tel örgüler güvenlik zaafı oluşturuyor.

THY ve Almanya’daki uçmayı planlayan şirketler bu güvenlik zaafının çözümlenmesi isterken Zonguldak Havaalanındaki tel örgülü duvar hala çözümlenmedi.

Maliyetinin yaklaşık 2 milyon lira olduğu öğrenilen tel örgülü duvar sorununun devlet mi yoksa havaalanını işleten ZONHAV tarafından mı çözüleceği ikileminin sorunun çözümünü uzattığı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak, Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’ndan müjde bekliyor… Havalimanının o sorunu çözüm bekliyor!

reklam

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.