a
  • İmza Gazetesi
  • ZONGULDAK
  • CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’dan Öğretmenler gününde sert eleştiri…

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’dan Öğretmenler gününde sert eleştiri…

CHP Zonguldak merkez ilçe başkanı Ebru Uzun'un "24 Kasım Õğretmenler Günü" Basın Açıklaması şöyle;
 
Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan ve ülkelerin geleceğinin şekillenmesinde en büyük yeri olan "ÕĞRETMENLİK" mesleği;maalesef Türkiye'miz de inanılmaz bir erozyona uğratıldı.
Mevcut siyasi iktidar;her ile bir üniversite,her üniversite'ye plansızca bir Eğitim Fakültesi açmayı alışkanlık haline getirince;mezun olan binlerce öğretmen adayından,"Atanamayan Öğretmenler"gibi dünyanın hiç bir yerinde olmayan devasa bir topluluk yaratmayı başardı!
Yine,öğretmenlik mesleğini kendi arasında;kadrolu,sözleşmeli,ücretli gibi bir ayırıma tabi tutarak aldıkları maaş ve statüleri tamamen farklı bir ucube sisteme çevirdi.
İdareci,yönetici öğretmen kadrosunu liyakatdan uzak,kendisine yakın bir sendika vasıtası ile temin etme yoluna giderek,"Dindar ve kindar"nesil yaratma ülküsünü pekiştirdi.
Yine ,Laik ve Bilimsel eğitime aykırı bir çok kararı,öğretmenler vasıtası ile hayata geçirebilmek adına bir çok hamlelerde bulundu.
Bütün bunlara rağmen;Atatürk'çü,aydınlanmacı,bilimsel eğitimden yana olan,piyasacı eğitimi red eden Öğretmenlerimiz,büyük bir dirençle kendilerine dayatılan bu sisteme karşı duruyorlar.
CHP Merkez İlçe Örgütü olarak;Laik,demokratik,bilimsel ve kamusal eğitim hedefinden hiç bir zaman sapmadan,öğretmenlerimiz ile birlikte mücadelemize devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyor;Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere aramızdan ayrılan,şehit edilen öğretmenlerimizi saygı,minnet ve rahmet ile anıyor,yaşamlarını sürdüren tüm öğretmenlerimizi  saygı ile selamlıyarak,ellerinden öpüyorum.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak Valiliğinden uyarı üstüne uyarı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.