a

Çaycuma Devlet Hastanesinde EMAR (MR) cihazı hizmet vermeye başladı…

Çaycuma Devlet Hastanesinde hizmet alım kapsamında kurulumu yapılan EMAR (MR) cihazı 2021 üretim yılı ful sitem ile 7/24 Çaycuma ve çevresine hizmet vermeye başladı.

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Birol Yiğit yönetim kurulu üyeleri ile birlikte MR servisini ziyaret ederek bilgi aldı. Vatandaşların MR çekimi için başka sağlık merkezlerine gitmesine gerek kalmayacağını belirten İlçe Başkanı Birol Yiğit; “ Bu güzel hizmetin Çaycuma’ya kazandırılmasına bölge Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu’na, Hastane Başhekimimiz Murat İleri’ye Hastane Müdürümüz Fethi Kuzu’ya , İl Sağlık Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız. Halkımıza hayırlı olsun”dedi.

EMAR (MR) cihazı hakkında bilgi veren Çaycuma Devlet Hastanesi İdari Mali İşler Müdürü Feti Kuzu ise şunları söyledi; “Kurulumu olan MR cihaz yeni üretim olup 2021 modeldir. Cihazda tüm nöro grubu çekimler kasa iskelet sistemleri, obtominal tetkikler ve tüm anjiyografi çekimleri yapılabiliyor. Çekim süreleri 5 dakika ile 45 dakika arasında farklıklar gösterebilir. Randevular bu sürelere göz önüne alınarak verilecek olup hasta yoğunluğunun durumuna göre farklılık gösterebilir. Açan hastalara günlük çekim yapabilmektir. Firma olarak 7/24 esasına göre çekim yapılabilecektir. Acil servis hastaları ve yatışı olan hastalar aynı gün için çekilecektir. Günlük ortalama 70-80 hasat çekimi çok rahat yapılabilir. Ancak bu sayı sınır değildir. Hasta potansiyeli olduğu sürece günlük 100 ve üzeri tetkik gün içinde yapılabilir”.

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Silahla kendini vurdu iddiası…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.