a

Bu defa rüzgâr ters yöne eserse..!

Yıllardır iktidar yüzü göremeyen ve büyük sıkıntı yaşayan, bu sıkıntının mutlaka çözüme kavuşması için yollara dökülen şehri şehir dolaşan CHP Milletvekilleri 2023 yılında yapılacak olan seçimde mutlaka iktidar olacaklarını iddia ediyorlar.

Yıllardır iktidar yüzü göremeyen ve büyük sıkıntı yaşayan, bu sıkıntının mutlaka çözüme kavuşması için yollara dökülen şehri şehir dolaşan CHP Milletvekilleri 2023 yılında yapılacak olan seçimde mutlaka iktidar olacaklarını iddia ediyorlar.

Bu anlamda Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdikleri talimat doğrultusunda illere dağılan CHP’li Vekillerden 6 tanesi Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD)yi de ziyaret ederek önemli, iddialı ve çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Ünal Demirtaş’la birlikte Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Atilla Serel, Müzeyyen Şevkin, Yıldırım Kaya, Baha Ünlü ile birlikte İl Başkanı Murat Pulat ve Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve kalabalık bir partililerle birlikte yaptıkları bu önemli ziyarette yapılan açıklamalar bakıldığında ve açıkladıkları sözleri değerlendirdiğimizde 2023 seçimlerinin bu defa çok ciddi olduğunu hatta inanılmaz şekilde çekişmeli geçeceğini şimdiden söylemek mümkün.

Çünkü, Türkiye tablosuna bakıldığında gerek Cumhur ittifakı ve gerekse Millet ittifakı şimdiden kolları sıvamış durumdalar ve tüm milletvekilleri Türkiye’nin dört bir yanına dağılmak suretiyle seçim nabzı yoklamaya başladılar. İş ciddi, iş sıkıntılı…

Pandemi dolayısıyla gerçekten çok zor ve kötü günler geçiren vatandaşların her kesimi yaşam savaşı verirken geleceğine de endişe ile bakmaktadırlar. Geçim derdi, işsizlik, korana virüs belası, her malın kaleminde inanılmaz yükseliş, alım gücü zayıflığı, maaşların yeterli gelmemesi ve daha bir çok sıkıntılar ard arda gelince vatandaşlar da sığınacak güvenli bir kale aramaya başladı. Hal böyle olunca uzun yıllardır iktidar olamamanın büyük sıkıntısını ve üzüntüsünü yaşayan CHP ve birlikte hareket ettiği Millet İttifakı tüm bunları fırsatı çevirebilmek için Cumhur İttifakını alaşağı etmek adına yollara düştüler.

Her gittikleri yerde inanılmaz ciddi sözler ve vaatler veren CHP’li Milletvekillerinin Zonguldak’ta Başkanlığını yaptığım Karaelmas Gazeteciler Derneği’nde yaptığı iddialı açıklamalara bir kere daha göz atalım ve bu işin ciddiyetini de gözler önüne serelim. Baktığımızda da 2023 seçimlerinin tablosunun Cumhur İttifakının “Çantada keklik rahat kazanırız” demesi artık inanın çok zor görünüyor. Bu defa rüzgâr ters yöne eserse kimse şaşırmasın.

İDDİALI AÇIKLAMA “AKP’NİN İŞİ BİTTTİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 19 yıllık AKP iktidarının sonunun geldi ve “AKP’nin artık işi bitmiştir”. Tüm Türkiye’de alan çalışması yapıyoruz. 19 yıllık AKP iktidarının özellikle Zonguldak’ı gözden çıkardığını tespit ettik. “Yapılacak olan seçimde CHP iktidara gelecek. Ve halka yaşatılan bu sefalet son bulacak” dedi.

“EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’da ciddi problemler var. Sayın Başbakanlığı döneminde Yıldırım Akbulut’un 5 bin işçi sözü vardı. Acilen 5 bin yer altı işçisi havzaya alınmalı. TTK bilerek zarar ettiriliyor. Maden Makineleri Fabrikası (Merkez Atölyesi)’de eşit

işe eşit ücret verilmiyor. Ülkeye katma değer veren yer üstü işçilerimizin emeğinin karşılığının verilmesi için mücadele ediyoruz, edeceğiz de” dedi.

FİLYOS DEVLET PROJESİDİR

Filyos vadisi ve Filyos limanının devlet projesi olduğuna vurgu yapan Akın, “Devlette devamlılık ilkesi var. Filyos devlet projesidir. Ve yapılıyor. Geç kalınmış yapılması gereken bir projeydi” şeklinde konuştu.

ZONGULDAK’TA KANSER VAKALARI FAZLA

Sağlık Komisyonunda olan Ünal Demirtaş’ın ve Deniz Yavuzyılmaz’ın BEÜ Tıp Fakültesinde Onkoloji başata olmak üzere diğer birimlerde ilaç, tıbbi cihaz ve doktor eksikliklerini, yaşanan istifaları gündeme taşıdıklarını kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Kanser vakalarının en fazla yaşanan illerinden birisi Zonguldak. Bu nedenle ihtiyacı olan Onkoloji ve diğer hekimlerin Zonguldak’a ataması yapılması için iki milletvekilimizle birlikte çaba harcıyoruz. Bu sorunların çözümü için sizlerinde desteğiyle her türlü çalışmaya hazırız” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ZÜLFÜ LİVANELİ’YE GÖRE SÜNNİ OLMAK…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.