a

Bölüm yolu içler acısı…

TTK’nın Bölüm mahallesindeki ocakların faal olduğu dönemde ve binlerce maden işçisinin çalıştığı o hummalı yıllarda harıl-harıl insanların ve arabaların vızır-vızır işlediği o günlerden eser kalmadı ve Bölüm mahallesi adeta kaderine terkedilmiş durumda.

Bölümde sadece orada yaşayan halkın ikamet ettiği ve kömür madenlerinde özel sektör çalışanlarının aktif olduğu görülüyor ve mahalleye hizmet anlamında aksaklıkların yaşandığı ve özellikle yolların bakımsız olması ve halk otobüslerinin gidip gelmemesi ise orada yaşayan halkı mağdur ediyor.

Konuyu fotoğraflar atarak gündeme getiren Bölüm mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, yaşanan aksaklıkların çözüme kavuşmasını beklediklerini ifade ederek hiç olmazsa bölüm yollarının mutlaka bu yaz asfaltlanarak halkın hizmetine sunulmasını beklediklerini ifade ettiler.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, görüldüğü üzere yolların hali berbat durumda. Askeri tepeden doğru Bölüme inildiğinde çok daha kötü manzaralar olduğu ve araçların çukurlardan ilerleyemediği bildiriliyor.

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Altun’un dikkatine..!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.