a

BAŞKAN BOZKURT’UN HIDIRELLEZ GÜNÜ MESAJI…

 

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 6 Mayıs “Hıdırellez Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Bozkurt, Hıdırellez Günü’nün Yaz mevsiminin başlangıcı ve ulu insanlar Hz. Hızır ile İlyas Peygamber’in yılda bir kez bir araya geldikleri gün olarak kabul edildiğini, belirtti.
Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Hıdırellez, halk arasında ölümsüzlük sırrına erdiklerine ve darda kalanlara yardım ettiklerine inanılan Hz. Hızır ile İlyas Peygamber’in yılda bir kez bir araya geldikleri gün olarak kabul edilir. Ayzı zamanda Hıdırellez halk takvimine göre Yaz’ın başlangıcıdır. Sevgi, saygı, kaynaşma, huzur, umut demek olan Hıdırellez, Kış’ın zorlu ve soğuk günlerinden çıkarak, doğanın canlandığı, güzelliklere kapıların açıldığı günlerin de başlangıcı olarak da hoşgörü ve yardımlaşma anlayışının da sembolüdür.
Geçmişle gelecek arasında köprü kuran, insanları birbirine yakınlaştıran, birlikteliğimizi güçlendiren, kısacası bizi biz yapan kültürümüzdeki değerlerimizden biri olan ve önemli bir yer tutan Hıdırellez’in de gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak görevimiz olmalıdır.
Dünya barışına da katkı sağlayabilecek geleneklerimiz arasında yer alan Hıdırellez’in ülkemizin yanı sıra, Ortadoğu başta olmak üzere tüm dünyada da barışın ve dostluğun hakim olduğu güzel günlere ulaştırması temennisiyle, tüm halkımızın Hıdırellez Günü’nü kutluyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.”

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İlk seferde gurbetçiye eziyet üstüne eziyet!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.