a
  • İmza Gazetesi
  • ZONGULDAK
  • Başkan Ayçiçek, Malazgirt Zaferi’ni ve Büyük Taarruzun yıldönümünü kutladı…

Başkan Ayçiçek, Malazgirt Zaferi’ni ve Büyük Taarruzun yıldönümünü kutladı…

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek , Malazgirt Zaferi’nin 950.yılı ve Büyük Taarruzun başlangıcı olan Zafer haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Ayçiçek mesajında, 26 Ağustos tarihinin Yüce Türk Milleti için büyük öneme sahip olduğunu, 950 yıl önce Anadolu nun kapısının açıldığını ve 99 yıl önce bağımsızlığın meşalesinin bu tarihte yakıldığını belirterek, ” Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te kazandığı bu zafer, yalnızca kendisinden dört kat daha kalabalık Bizans ordusuna karşı kazanılmış bir savaş değil, aynı zamanda kazanılmış yepyeni bir vatandır.
Bizans’ın baskıya, zorlamaya, sömürüye ve adaletsizliğe dayalı yönetim anlayışına Malazgirt Zaferi’yle Anadolu topraklarında son verilmiş; bu coğrafyadaki halklara Türk Milleti’nin kadim zamanlara dayanan adaletli, merhametli ve hoşgörülü yönetim anlayışı gösterilmiştir. Sultan Alparslan ve komutanlarının gönüllere çaldığı farklı inanç, köken, dil ve kültürlere saygı mayası kısa sürede tutmuş ve bu topraklardaki yaklaşık bin yıllık kardeşliğimizin temelini oluşturmuştur.
Aziz şehitlerimizin kanlarıyla alınan, dört bir yanı ata yadigarlarıyla bezenmiş olan aziz vatanımız; sahip olduğumuz en büyük servetimiz, gelecek nesillere bırakacağımız yegane mirasımızdır. Büyük Türk milleti bu toprakları dağıtmak, parçalamak, üzerinde kanlı hesaplaşmalar yapmak isteyenlere her zaman gerekli cevabı vermiş, vermeye de devam edecektir. Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez. Kökümüz mazide, gözümüz atide. Bizde ne zaferler biter, ne de kahramanlar.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında, yapılan meydan muharebesi sonunda başarıyla sonuçlanan Büyük Taarruz’la 30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ tercihiyle baş başa kalan milletimizin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur.

Aziz milletimiz, tarihi boyunca imkansızlıklar içinde olduğu anlarda dahi, milli ve manevi değerlerine canı pahasına sahip çıkmış, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir.

Milli birliğimizi, vatanımızın bütünlüğünü ve devletimizin bekasını korumak öncelikli vazifemizdir. Anadolu’yu ebedi yurt edinmiş milletimizin hürriyetini, devletimizin bağımsızlığını ortadan kaldırmak isteyen her türlü şer odağına karşı, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru hepimiz son derece dikkatli ve basiretli olmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Milleti’nin kaderini değiştiren, dünya tarihinin akışına yeni bir yön tayin eden ve sonuçları itibariyle en şanlı zaferlerimizden birisini oluşturan Malazgirt Zaferi’nin 950. yılını kutluyor, başta Sultan Alparslan ve şanlı ordusu olmak üzere Gazi Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşları ile Anadolu’yu bizlere ebedi bir vatan kılan, bağımsızlığımızın meşalesini yakıp vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bartın, Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük için Meteorolojiden “Güneş çarpması” uyarısı! 5 gün dikkat!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.