a

Bakan Selçuk açıkladı elektrik faturası desteği geliyor! İşte detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 53 ile 106 Lira Arasında yapılan 2019'da başlatılan elektrik tüketim desteği hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada elektrik faturası desteğinden bir yılda 1 milyon 515 bin 47 hanenin yararlandığını duyurdu.

 

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için 2019'da başlatılan elektrik tüketim desteği ile ilgili son rakamları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı.

Türkiye'de sosyal yardım projelerinin 2002'de sadece 4 olduğunu hatırlatan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2020 itibarıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardım projelerinin sayısının 43'e çıkarıldığını aktardı.

BAKAN SELÇUK SON RAKAMLARI AÇIKLADI

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, "Sosyal hizmet ve yardım uygulamaları, ihtiyaç sahipliği esası gözetilerek Bakanlığımız bünyesinde çeşitlendirilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşuyor. Dezavantajlı aile ve vatandaşlarımız, ihtiyaçlarına uygun çözüm seçenekleri ile tanıştı. Mart 2019'da uygulamaya koyduğumuz 'Elektrik Tüketim Desteği Sosyal Yardım Programı' da bunlardan biri. Program kapsamında şu ana kadar 1 milyon 515 bin 47 ihtiyaç sahibi haneye elektrik tüketim desteği sağladık." ifadelerini kullandı.

53-106 LİRA ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ VERİLİYOR

Sosyal yardım programları kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "65 yaş üstü yaşlılık ve engellilik yardımları, engelliler için evde bakım yardımları, öksüz-yetim yardımları, eşi vefat eden kadınlara yönelik yardımlar, şartlı eğitim ve sağlık yardımları gibi 43 farklı sosyal yardım programıyla dezavantajlı vatandaşlara ulaştı. Uygulamayla düzenli sosyal yardımlardan faydalanan ailelerin aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketimleri Bakanlıkça karşılanıyor. Bu kapsamda ailede bulunan kişi sayısına göre 53 ila 106 lira destek veriliyor. Bakanlık, düzenli sosyal yardım alan vatandaşlar için uygulanan program dahilinde 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kilovatsaat (53,27 lira), 3 kişilik hanelere aylık 100 kilovatsaat (71,2 lira), 4 kişilik hanelere aylık 125 kilovatsaat (88,78 lira), 5 veya daha fazla kişilik hanelere de aylık 150 kilovatsaat (106,53 lira) elektrik tüketim desteği sunuyor." denildi.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak-Bartın-Karabük : Batı Karadeniz Büyükşehir Belediyesi Olsun

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.