a
  • İmza Gazetesi
  • SAĞLIK
  • Bakan Koca vakaların en çok azaldığı illeri paylaştı…Zonguldak da o listede…

Bakan Koca vakaların en çok azaldığı illeri paylaştı…Zonguldak da o listede…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 Mayıs tarihinde paylaştığı vaka sayısına ilişkin grafikte il adlarının yanlış olarak yerleştirildiğini belirterek, Covid-19 vakalarının en çok azaldığı illeri paylaştı.

AW313989 01

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, “5 MAYIS 2021 TARİHİNDE PAYLAŞTIĞIM GRAFİKTE İL ADLARI GRAFİKLERE YANLIŞ OLARAK YERLEŞTİRİLMİŞTİR. BU TEKNİK HATA BAKANLIĞIMIZ KAYITLARINDAKİ DOĞRU HALİ YENİDEN DÜZENLENEREK GİDERİLMİŞTİR” DEDİ. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün paylaştığı haftalık 100 binde vaka sayısına göre en çok azalış olan il tablosunda teknik bir hata yapıldığını belirtti. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Bakan Koca’nın paylaşımına göre en çok vaka düşüşü olan iller sırasıyla şöyle:
“Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop, Kırklareli.”

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Küçük Alparslan’ın annesi, Mesut Özil ve Murat Boz’a seslendi…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.