a

Astsubay Meslek Yüksekokulu sınav sonuçları açıklandı!

Astsubay Meslek Yüksekokulu sınav sonuçları açıklandı. Bakanlıktan yapılan duyuruda ise ilk kayıt işlemlerinin 20 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Ardından boş kalan kontenjanlar için ikinci kayıt işlemleri 4 – 8 Ekim arasında alınacak. Peki, MSÜ astsubay meslek yüksekokulu baraj puanı kaç? İşte, detaylar…

2MSÜ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU KAYIT NE ZAMAN

MSÜ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU KAYIT NE ZAMAN? 

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Astsubay Meslek Yüksekokullarına yerleştirme kapsamında çağrı ve kayıt işlemleri 20 Eylül-03 Ekim 2021 (son tarih 03 Ekim 2021 saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında, kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 04-08 Ekim 2021 (son tarih 08 Ekim 2021 saat 17.00’a kadar ) tarihleri arasında yapılacak.

MSÜ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN…

20 Eylül 2021 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki “Aday Değerlendirme Puanı Sıraları” ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın “Aday Değerlendirme Puanı Sırası” kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

20 Eylül 2021 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından; 2021-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM’ye ve https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden tercih yaparken belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.

* Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.

*  Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde Milli Savunma Üniversitesini arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp ulaşılamayan) adayların “ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR” Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.

* Aday yerleştirme işlemleri süresince (20 Eylül-03 Ekim 2021) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (03 Ekim 2021 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.

* Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (04-08 Ekim 2021) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Astsubay Meslek Yüksekokullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (08 Ekim 2021 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).

* Tüm adayların YKS-TYT puanları (ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş), Mülakat ve Fiziki Yeterlilik Testi puanları ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı puanları katkısı ile oluşturulan “Aday Değerlendirme Puanı (ADP)” ve “Tercih Durumu”na göre Astsubay Meslek Yüksekokulları sıraları belirlenmiştir. İlgili okul kontenjanlarına göre ilk adaydan başlayarak yerleştirme işlemleri için çağrı yapılacaktır.

* Aday sıralama listeleri sağlık muayene sonuçları dahil edilmeden düzenlenmiştir. Hastane muayene işlemleri sonucunda “Askeri Öğrenci Olamaz” kararlı sağlık raporu alanlar çağrı listesinde yer alsalar bile ilgili okula kayıt yaptırma hakları bulunmayacaktır.

* Güvenlik soruşturma işlemleri devam etmektedir.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YANGIN VE SEL AFETİ YARDIM KAMPANYASI…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.