DOLAR

13,7194$%0.4

EURO

15,5684%0.18

GRAM ALTIN

786,21%0,93

ÇEYREK ALTIN

12.515,06%0,16

TAM ALTIN

12.515,06%2,21

BİTCOİN

646196฿%-18.01141

a

‘Amaç Zonguldak’ın gelişmesini engellemek’

Mimarlar Odasının itirazı ile Milli Eğitim yatırımının engellenmesine Tosun’dan tepki

Amaç Zonguldak’ın gelişmesini engellemek

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Milli Eğitim Müdürlüğünün 69 Ambarlarına yapacağı 40 Milyon liralık yatırımın Mimarlar Odası Ankara Şube başkanlığının yaptığı itiraz sonucu Mahkeme tarafından durdurulmasına tepki göstererek Zonguldak’ın gelişmesine ve kalkınmasının engellendiğini söyledi.
Mimarlar odasının benzer tutumu Lavvuar projesinde de gösterdiğini dile getiren Zeki Tosun, Odanın amacının ülke ve Zonguldak’ın kalkınmasına siyasi olarak engel olmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Mimarlar odası geçmişte de Lavvuar projesini engellemek için böyle bir tutum içine girerek Bu projenin bugüne kadar yapılamamış olmasına neden olmuştur.
Zonguldak’ın gelişmesi ve kalkınması için büyük ve önemli bir proje olan Lavvuar alanı Mimarlar Odası tarafından engel olunmuştur, hayata geçirilememiştir. Mimarlar odası bir meslek kuruluşu olmaktan çıkmış, ülkenin ve ilimizin kalkınıp gelişmesi önünde engel olan, kalkınmaya dur diyen siyasi bir yapı haline gelmiştir.
Mimarlar Odası meslek kuruluşu olmaktan çıkmış kendisini muhalefet partisi yerine koyarak CHP’nin uzantısı gibi hareket ederek siyasi iktidara ve devlete karşı bir tutum içine girmiştir.
Bugünde Milli Eğitim Bakanlığımızın İlimizde yapacağı, Ödeneğininde hazır olduğu, eğitim camiamızın ilimizdeki önemli bir açığını giderecek olan 40 Milyon Liralık yatırımı engellemiştir.
Ülkemizde olduğu gibi Zonguldak’ta da yapılacak birçok yatırımı Mimarlar odası ya durdurmuş, ya da engel olmaya çalışmıştır.
2023 seçimlerinde de halkımız bu engelleyici ve yatırım, kalkınma düşmanı zihniyete dur diyecektir. Halkımız yapılan bu girişimlere sandıkta cevap verecektir.
Ne yaparlarsa yapsınlar Yatırımlarımıza, ülkemizin ve ilimizin kalkınıp gelişmesine engel olamayacaklar.
İlimizin kalkınmasına, yatırımların gerçekleşmesine güçleri yetmeyecektir.
Halkımızın refahına engel olmayacaklar.
Halkımızın huzurunu bozamayacaklar.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

GMİS GENEL SEKRETERİ KAYA’DAN ZİYARETLER…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.