a

Alaplı Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Uyum Programı Yapıldı…

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokuluna yeni başlayan öğrencilere 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı uyum programı yapıldı.

İki aşamada gerçekleştirilen programın birinci aşaması Alaplı MYO spor salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk konuşmayı Müdür Yardımcısı Murat Aslan yaptı. Müdür yardımcısı konuşmasında yüksekokulumuzu bu yıl kazanan öğrencilere Üniversiteyi tercih ettikleri için teşekkür ederek, sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

Uyum toplantısına canlı bağlantıyla katılan Alaplı MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oturak konuşmasında “Sevgili öğrenciler, okulumuzu tercih ettiğiniz için öncelikle hepinizi tebrik ederim. Kazandığınız programların hepinize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra etkinliğin ikinci aşaması bölüm başkanlıkları sorumluluğunda ilan edilen yerlerde (derslik, laboratuvar vb.) uyum programına devam edildi. Üniversitemizin ve bölümlerin tanıtıldığı uyum programı öğrencilerin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

Alaplı MYO uluslararası standartlarda bilgi üretme ve yayma kapasitesini hızla geliştiren ülkesinin ve çevresinin sorunlarını çözmeye odaklı bir kurum haline gelmektedir. Genç nüfusumuzu küresel rekabette öne geçirmek için iş gücü piyasalarının isteklerine de dikkat edilen Meslek Yüksekokulumuzda bu amaçla girişimcilik, sosyal sorumluluk projesi, kariyer planlama, gönüllülük çalışması, yaz stajı dersleri  de okutulmaktadır. Ayrıca 10 programımızda  1 yıl İsteğe bağlı İngilizce hazırlık  mevcuttur.

unnamed 1

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak’ta Şiddetli fırtına! Çatıyı uçurdu…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.