SON DAKİKA

Flaş! Geç kalınırsa yine kaçar!

Bartın, Çaycuma, Devrek, Gökçebey, Karabük, Zonguldak

Alan, bomba projeleri açıkladı…

Bu haber 07 Ocak 2020 - 19:02 'de eklendi ve 901 kez görüntülendi.

AK Parti Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan merakla beklenen 2020 yılında hayata geçmesi beklenen şehrin kaderini değiştirecek olan o projeleri basın toplantısında açıkladı.

Her hafta Belediye Başkanlığı makamında basınla buluşan ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan alan her defasında 2020 yılı Ocak ayını işaret ediyordu.

Ve beklenen 2020 Ocak ayına girildi.

Selim Alan bu defa net bir şekilde hedefledikleri ve hayata geçirmeyi planladıkları o projeleri tek-tek açıklayarak Zonguldak halkına müjdeleri verdi.

İŞTE O PROJELER VE TARİHLERİ

DERE ISLAHI

Öncelikle “Dere ıslahı” projesi 1. Etap ihalesi 20 Ocak’ta yapılacak ve dere ıslahına Valilik binası önündeki alandan başlanarak ilerleme yapılacak.

SAHİL DÜZENLEMESİ

Sahil düzenlemesi olarak bilinen ve Çekeklerin yıkıldığı alan olan şu anda da harabe görünümündeki sahil projesi Ocak sonu veya Şubat başında ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlanacak.

LAVUAR ALANI

Zonguldak halkının yıllardır merakla beklediği “Lavuar Alanı” projesinin ihale tarihi ise Mart ayı içerisinde hedeflendiği ve en güzel proje gerçekleştirilerek kazmanın vurulacağı açıklandı.

MİLLET BAHÇESİ

Belediyenin önemle üzerinde durduğu bir başka önemli proje olan “Millet Bahçesi” ise 2020 yılı içerisinde bitirilerek halkın hizmetine sunulacak.

SOSYETE PAZARI

Zonguldak halkının “Sosyete pazarı” olarak bildiği o alana ise “İşyeri merkezi” açmayı planladıklarını açıklayan Belediye Başkanı Selim Alan buraya da ilk kazmayı bu yıl içerisinde vurulacağını ve çalışmalara başlanacağını bildirdi.

KIZLAR PLAJI

Zonguldak’ın güzel sahillerinden biri olarak adının “Kızlar Plajı” olduğu yer olan alana ise “Engelsiz yaşam merkezi” yapmayı planladıklarını belirten Başkan Alan bu yeri 2020 yılı içinde mutlaka hayata geçirerek halkımıza güzel bir tesis kazandırmayı hedeflediklerini bildirdi.

Başkan Alan’ın açıkladığı yapılmayı bekleyen projelerden başka Belediyenin bir başka asıl görevlerinden olan asfalt, yol parke, beton dökme, istinat duvarı vs gibi hizmetlerin aksaksız sürdüğünü ifade eden Başkan Selim Alan, “seçim öncesi halka ne söz verildiyse yerine getirmeye çalışıyoruz ve 5 sene sonrasında Zonguldak’ın nasıl bir değişime uğrayacağını tüm halkımız görecektir”

Alan, halkımızın AK Parti’nin hizmet partisi olduğuna bir kere daha inanarak kararlarını bu yönde vermeye devam edeceklerdir diyerek “Biz yürümüyoruz, koşmaya devam edeceğiz” diyerek müjdelere devam edeceklerini sözlerine ekledi..

Mustafa Emen
Mustafa Emenmustafa28.67@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.