a

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutladı…

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, “Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olan, iki önemli boğazı sınırlarında bulunduran ve kıtaları birbirine bağlayan jeopolitik konumunu en iyi şekilde değerlendirerek denizciliğimizi daha da geliştirecek reformlara imza atıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Polat Türkmen, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin 1 Temmuz 1926’da kabul edilen Kabotaj Kanunu ile kendi karasularında hakimiyet ve istiklalini bütün dünyaya ilan ettiğini anımsattı.
Türkmen, “Cumhuriyetimizin ilk yıllarında atılan bu adımla denizciliğimizin gelişmesi hız kazanmış, milletimizin denizlerimize olan ilgisi ve sahip çıkma duygusu güçlenmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.
Polat Türkmen, denizcilik sektörünün bugün güçlü altyapısı, modern tersaneleri ve büyüyen deniz ticaret filosuyla ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olan, iki önemli boğazı sınırlarında bulunduran ve kıtaları birbirine bağlayan jeopolitik konumunu en iyi şekilde değerlendirerek, denizciliğimizi daha da geliştirecek reformlara imza atıyoruz.
Hükümetimiz, denizlerimizden sağlanan imkanların artırılması için her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Bu düşüncelerle 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor, Başta Deniz Şehitlerimiz olmak üzere Bütün Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyor, denizcilerimize işlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Kabotaj ve Denizcilik bayramını kutladı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.