a

2023’te, “Ben sözümü tuttum” diyebilecek…

Zonguldak’ın kanayan yarası olan ve uzun yıllardır atıl durumda bekleyen ve yetkililerin bir türlü yapmayı beceremediği ve sürekli olarak ötelendiği “Lavuar Alanı projesi” Zonguldak AK Parti Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’a yapmaya nasip olacak.

“Olacak” dedik çünkü henüz bir müjde olarak açıklandı ve “Hepimizin yıllardır beklediği Lavuar Alanı Projesi” TOKİ Başkanlığımızca ihale edildi. Zonguldak’ımıza hayırlı olsun.” açıklaması yapıldı.

Elbette çok sevindik. Zonguldak şehrinin tam göbeğinde olan bu yerin projesi bittiğinde ve o günleri görmek nasip olduğunda inanın hepimiz diyeceğiz ki “Biz gerçekten şimdi şehirde yaşayacağız. Bu güne kadar adam gibi bir şehirde yaşamayı bizlere layık görmemişler.” denilecek.

İşin bir başka önemli konusu da hala devam etmekte olan ve Belediyenin ilk önemli ciddi projesi olan “Sahil yolu” da bittiğinde ve “Lavuar Alanı” ile de bir bütün olarak baktığımızda Zonguldak şehrinin tadına doyum olmayacaktır bizler bunu şimdiden görür gibiyiz.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, burada tek sıkıntı şudur ki, bu projelerin hayata geçmesi için en az 2 sene zamana ihtiyaç vardır. Bakın “Sahil yolu” çalışması henüz tamamlanmadı inşallah bu yazın sonuna doğru bitecek. Ve daha sonraki “Lavuar Alanı” projesi ancak 2023 yılında tamamlanır diye umut ediyoruz. Yani 2023 seçimlerinde Zonguldak bir başka güzel olacak ve Dr. Selim Alan da halkın karşısına çıkıp “Ben verdiğim sözümü tuttum” diyecek. Belki yeniden aday olarak halktan yeni bir yetki isteyecek.

Haber-Yorum: Mustafa Emen.

lavuar

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak değişiyor ya liman?

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.