SON DAKİKA

2020 Zonguldak’ın yılı…

Bu haber 20 Kasım 2019 - 15:00 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

Zonguldak’ta artık taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Gazipaşa caddesi ile Zonguldak-İnağzı arası ve bazı mahallelerde bitirilen asfalt çalışması dahi vatandaşların yüzünün gülmesine yetti. Araç sahipleri “Tamirhanelere gitmekten kurtulduk” derken vatandaşlar da evlerine gidip gelirken artık hop oturup hop kalkmadan seyahat etmenin sevincini yaşıyor.

Bu işin henüz başlangıcı bir de sırada bekleyen ve yapılacak olan 3 tane dev proje 2020 yılında hayata geçecek. Bunlar, şehrin çehresini değiştirecek olan Lavuar alanı, Millet Bahçesi ve yıkılan çekeklerin olduğu sahil şeridi bandındaki büyük düzenleme ve artı Fener gezi yolu. Bu projeler tamamlandığında Zonguldak’ın gerçekten değiştiğini de göreceksiniz. Allah ömür verirse hep birlikte göreceğiz. Hantal şehir görüntüsünden kurtulacak ve modern bir Zonguldak’lı olarak göğsümüz kabaracak. Tabi görmeden bir şey diyemiyoruz. Yıllardır geri kalmış, kabuğundan çıkamamış bir şehrin ezikliği içinde yaşamaktan kurtulacak gelecek kuşaklarımız modern bir Zonguldak’a kavuşmuş olacaktır.

Selim Alan’ın AK Parti’den Zonguldak Belediyesini kazanmasından sonra bakın işin rengi nasıl değişti. İktidar elini daha da uzatarak söz verilen hizmetlerin yerine gelmesi adına elini taşın altına koyuyor ve Selim Alan’a sahip çıkıyor. Projelerin yapılması için de Bakanların biri gidiyor biri geliyor. Son gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Zonguldak’taki temaslarının ardından yapılması gereken bu dev projelerin yeni yılın ilk ayından itibaren başlatılacağını resmen açıkladı ve Kozlu için de Belediye Başkanı Ali Bektaş’a müjdeler verip gitti.

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ne demişti hatırlayalım. “Cumhurbaşkanımızın üzerinde durup takip ettiği temeli atılan Selahattin camii 2 minareli 22 kubbeden oluşacak olup 6 bin kişilik olacak ve 18 aylık kısa süre içerisinde Zonguldak’a kavuşturacağız.  Lavuar alanı ile ilgili sorunları çözme sürecine girdik. Lavuar alanını hazineye geri aldık. 70 bin metrekare olan bu alanda 2020 yılında çalışma başlatacağız. Fener caddesi işlek bir cadde, bu alanda zemini sağlamlaştırması için çalışma başlatacağız. Önümüzdeki yıl Fener caddesinde de çalışmayı başlatacağız.”

Görüldüğü üzere, 2020 yılı Zonguldak adına hizmet yılı olarak tarihe geçecek gibi gözüküyor. Yapılacak olan hizmetler sadece bunlardan ibaret değil. Çalışmaları devam etmekte olan Tüneller ve Kilimli sahil yolunda da hızlı bir şekilde ilerliyor. Tüneller bitip hizmete açıldığında da Zonguldak Gazipaşa caddesinden artık Tır ve Kamyonlar geçmeyecek ve şehir içi trafiğinde büyük bir rahatlama sağlanacak. Böylelikle de Gazipaşa’nın trafiğe kapatılması ve sadece vatandaşlara açık olması sağlanacak. Planlar bu şekilde.

Belediye Başkanı Dr. Selim Alan’a da aynı soruyu sorduğumda aynen şunu söylemişti. “Tüneller bitmediği sürece Gazipaşa caddesini kapatmamız mümkün değildir.”

Bunun anlamı da şu oluyor, önümüzdeki süreçte Zonguldak’ta çok güzel hizmetler mutlaka gelecektir. Plan ve projeler yapılmış hazır bekliyor. Hepsi zamanlanmış ve sırayla hayata geçecektir.

Kim ne derse desin bizler hizmetlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Başkan Selim Alan her hafta Cuma günü makamında sabah saat 10-11 arası basını ağırlıyor ve çalışmalar hakkında bilgiler veriyor. Bu çok güzel bir dayanışmadır. Bundan önceki başkanlardan böyle bir dayanışma görmedik. Dileğimiz ve beklentimiz odur ki, Zonguldak ili 2020 yılı içinde hantal yapısından kurtulacak ve şehir güzel günlere gelecektir.

Kalın sağlıcakla…

Mustafa Emen
Mustafa Emenmustafa28.67@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

test